Támogatás

A gyülekezetek, így a Nagytarcsai Evangélikus Gyülekezet is kizárólag abból tudja finanszírozni működését (lelkészi fizetés, egyházi épületek rezsiköltsége, irodai költségek, felújítási munkák), amit a gyülekezet területén élők adományoznak erre a célra.

Az egyház számára felajánlott 1%-ok nem ezt a célt szolgálják, azzal a Magyarországi Evangélikus Egyház központja rendlelkezik, s többnyire központi költségek kifizetésére fordítják.

Idén a mi gyülekezetünkben az egyházfenntartói járulék alsó határa 8500 Ft/év/fő. Aki szíve szerint szeretné komolyabban is támogatni a gyülekezet helybeli szolgálatát, azt is megteheti magasabb összeg vállalásával, vagy esetenkénti adományok befizetésével. Köszönjük mindenkinek a pénzbeli támogatását!

A támogatást, adományokat be lehet fizetni a Lelkészi Hivatalban, vagy a következő számlaszámra lehet utalni: 65100259-14100017